Tesettürde Size Yakışan İki Rengi Bulun

Size Yakışan İki Uyumlu Rengi Bulun

Renklerin insan psikolojisine olan etkileri bilimsel olarak kanıtlanırken renk uyumu da dış giyim için en çok dikkat edilen unsurlar arasında yer almaktadır. Kişinin alışveriş yaparken satın aldığı giyim ürünleri için mutlaka sahip olduğu ten rengini dikkate alarak giyinmesi gerekir. Örnek vermek gerekirse kişinin esmer olması durumunda siyah ve lacivert gibi koyu renkler yerine beyaz, pembe ve sarı gibi açık tonları tercih etmesi daha şık bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

Burada önemli olan kişinin kendisine yakışanı bulması ve giyim ürünleri satın alırken de buna dikkat etmesidir. Özellikle de tesettür giyimde kişinin yüz ve ellerinin dışında kalan tüm bölgelerin örtülmesi renk seçimini daha da önemli kılmaktadır. Yine renk uyumu konusunda hem kıyafetlerin renkleri birbirine uygun seçilmeli hem de baş örtüsü, eşarp ya da şal için de renk uyumunun sağlanması gerekmektedir. Tesettür giyim siteleri arasında yer alan zenruba.com sitesinde bu alanda farklı pek çok seçenek sunulması ise tesettürlü bayanların çok daha kolay bir şekilde uyumlu giyinmesini sağlar.

Burada kişinin dikkat etmesi gereken en önemli konu kendisine yakışan iki rengi belirlemesi ve bu seçimi yaparken renklerin birbiri ile olan uyumunu da göz önünde bulundurmasıdır. Örneğin kişi kendisine pembe rengi yakıştırıyor ise ikinci renk kesinlikle mavi olamaz. Ancak beyaz gibi yumuşak ve pembeye yakın bir rengin seçilmesi kombin oluşturulmasını kolaylaştırması açısından gereklidir. .

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen:

Yorumlar:4    Kimler Yorum yapmış:   Ziyaretçi   4   Kayıtlı üye   0

 1. Emine

  Ben bi türlü o uygun rengi bulamıyorum malesef 🙈

 2. Sevtap

  Pembe ve krem rengini çok seviyorum pastel tonlarının bana çok yakıştığını düşünüyorum

 3. Emine

  Bana koyu renklerin yakıştığını düşünüyorum 😎

 4. Güher

  Bana herşey yakışır 😉