Tesettür Kombin Modelleri

Tesettür giyimde kombin çok önemlidir. Bu yüzden doğru tesettür kombini nasıl yapılır şeklinde bayanların sıklıkla araştırma yaptığını söylemek doğru olacaktır. Aynı zamanda tesettür kombin modelleri alternatif olarak birbirinden farklı seçenekleri bir araya getirmektedir. Haliyle hanımlar aslında zorlanmadan da bu kombinleri yaparak özel davetlere katılabilir veya gündelik olarak kullanmaya başlayabilir. Kombinler aksesuar, ayakkabı ve takılardan oluşmaktadır. Yazımızın devamında paylaşacağımız kombin tavsiyeleri ile beraber artık tesettürlü kıyafetlerde kombin yapma derdiniz olmadan çok daha güzel bir görünüme ulaşabileceksiniz.

Tesettür Kombininde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vücut hatlarının belli olduğu kıyafetlerin tesettür kombininde yeri yoktur. Bu nedenle tesettür kombin modelleri arasından uygun olanını seçmek çok önemlidir. Öncelikle dar kıyafet kombinlerinden uzak durulmalıdır. Buna ek olarak bol kıyafetler giymek aslında çok daha güzel olacaktır.

Kombinlerde eşarp ve sal seçimi de çok önemlidir. Özellikle de şal, çok önemli bir detay olmakla beraber hanımların üzerinde pek de durmadığı bir aksesuar olmaktadır. Ancak ten rengine uyumlu olan bir şal ya da eşarbın aslında çok güzel kombin oluşturacağı bilinmelidir. Örnek olarak, açık ten rengine sahip olan bayanların lila, mavi ya da mor tonlarda eşarp seçmesi uygundur. Esmer bayanlar ise pembe tonlara odaklanmalıdır. Buğday tenliler de ekru ya da açık yeşil renkleri tercih edebilir.

Tesettür Kombinlerde Renk Kullanımı

Doğru kombinin en önemli kuralı renk tercihidir. Bazı hanımlar kıyafetlerinde sadece iki farklı renk tonunu kullanmaktadır. Ancak üçüncü bir renk tonunu da artık bu sürece dahil ederek daha güzel görünebilirsiniz. Örneğin kullanılan renk pastel ve solgun bir kıyafet modelinde ise canlı bir renk ile rahatlıkla kombin yapılabilir. Mesela siyah ve grinin beraber kullanıldığı bir tesettür elbisede kırmızı eşarp veya şalın kullanılması gerçekten güzel olacaktır.

Tunikleri farklı elbiselerle kombinlemek aynı zamanda sportif bir görünüm katacaktır. Topuklu botlar, kot pantolon ve spor güneş gözlüğü, bu kombinde kullanacağınız genel detaylardır. Alternatif olarak kumaş bir pantolon giyerek de tesettür kombin modelleri bakımından muhteşem bir görünüme ulaşabilirsiniz. Sonuç olarak farklı renk ve tarzların kombinlenmesinden çekinmeyerek yaz ve kış aylarında daha canlı renkler kullanabilirsiniz.

 

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen:

Yorumlar:1    Kimler Yorum yapmış:   Ziyaretçi   1   Kayıtlı üye   0

  1. Emine

    Kesinlikle katılıyorum size bazılarımız kombin yaparken dar kıyafetlere yöneliyorlar dediğiniz gibi tesettür de asla vücut hatları belli olmicak👍👍👍👍