Tesettür Abiye Modelleri

Tesettür giyimde abiyelerin yeri her zaman ayrıdır. Bu nedenle tesettür abiye modelleri arasından seçeceğiniz modeller tamamen size özel olmalıdır. Elbette konu tesettür olunca kadınların seçim yapma şansı zor gibi görünebilir. Fakat modanın yeteri kadar yenilenmesiyle beraber özellikle de tesettür alanında yapılan çalışmalar hız kazanmıştır. Gerçekten de çok geniş bir kitleye hitap eden tesettür modası aynı zamanda modacıların da ilgi odağı olmuştur. Öyle ki her gün yeni ürünler piyasaya çıkmakta ve çok daha farklı stiller doğmaya başlamaktadır.

Tesettür Abiye Seçimi Nasıl Olmalı?

Tesettür abiye seçerken kadınlar zorlanabilir. Abiyeler genelde özel günlerde tercih edildiği için aslında kadınların kendi arasında birtakım yarışa girdiği de düşünülebilir. Bu yarışın adı şıklık yarışıdır ve doğru seçim yapılmadığı zaman tesettürlü abiyeler tek seferlik kullanılır. Bu yüzden abiye modelleri arasından en güzelini seçmek ve kendi tarzınızı yaratmak önemlidir. Ayrıca bütçesi kısıtlı olanların da bu konuda dikkat etmesi gerekenler bulunmaktadır.

Tesettürlü abiye seçerken öncelikle hangi ortamda bu kıyafeti giyeceğinizi belirlemelisiniz. Daha sonra renk seçimi önemlidir. Renk seçimi mutlaka mevsime göre yapılmalıdır. Günümüzde tesettür abiye modelleri arasında tercih edilen ve rağbet gören renk, şüphesiz siyahtır. Çünkü siyah abiyeler her özel davet için rahatlıkla kullanılabilir. Siyaha alternatif olarak bej, kırmızı, pudra ve saks mavisi de kullanılabilir. Tek renk abiye elbise giymek istemeyen hanımlar farklı renklerle kombin de yapabilir.

Tesettür Abiye Kombini Nasıl Yapılır?

Hanımların vücut yapısını bilmesi önemlidir. Çünkü vücut yapısına uygun olan tesettürlü abiye seçiminde fazla kiloların saklanması da gerekecektir. Ancak abiyelerde bu tür durumlar mümkün olmamakla beraber elbisenin satın alınmadan denenmesi önem arz ediyor. Ayrıca kiloş abiyeler, kabarık etekli abiyeler, balık etek abiye ya da dar kesim abiyeler son zamanlarda tercih edilen abiye modelleri arasındadır.

Tesettürlü abiyelere uygun şal ya da eşarp bulunmalıdır. Öncelik elbette renk seçiminde olmalıdır. Ayrıca elbise kumaşıyla uyumlu taş ya da nakışlar da kombin yapılabilir. Yine renk detayına dikkat ederek sade ya da topuklu bir ayakkabı ile tesettür abiye modelleri rahatlıkla kombin edilebilir.

 

 

2019'un en iyi Tesettür Abiye Modelleri

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: