Tesettür Abiye ile Şal Uyumu Nasıl Olmalı?

Tesettür giyimin vazgeçilmezi olan abiye kıyafetler, birbirinden farklı şal ve aksesuar ile kombin yapılabilir. Bu kombinlerde asıl önemli olan durum renklerin birbirine olan uyumudur. Genç bayanların daha fazla kullandığı şal modelleri arasından dilediğinizi seçerek abiye ile kombin yapabilirsiniz. Bu konuda sizlerle paylaşacağımız tüm bilgiler abiye ile şal uyumu nasıl olmalı sorusunun yanıtını vermiş olacaktır.

Abiye Rengine Göre Şal Seçimi

Abiye modelleri arasından koyu renkli olanları seçen bayanlar, şal seçiminde dikkatli olmalıdır. Pastel veya açık renkli şal modelleri bu tür tercihlerde kullanılmamalıdır. Ayrıca lacivert renkli abiyelerde gold ve turuncu rengi çok güzel durur ve uyum sağlar. Bazı bayanlar ağır bir görünüm sergilemek ister ve bu tür tercihler için toprak tonlu şal modelleri iyi bir alternatiftir.

Şal modellerinin de bu anlamda incelenmesi gerekir. Yeni sezonun trend renkleri arasında şu an için mavi ve su yeşili renkler ile açık renkli tonlar bulunmaktadır. Özellikle de su yeşili şal modellerinin siyah abiyelere çok yakıştığı biliniyor. Bu yüzden abiye ile şal uyumu nasıl olmalı araştırmasında aslında her bayan kendi tarzını ortaya koymalı ve kendi trend rengini seçmelidir.

Güzel görünmek isteyen bayanlar desenli bir kumaş tercih etmiş ise renklerin de kumaşa uyumlu olması gerekir. Bu süreçte ara geçiş tonları arasından düz renkli şal modelleri kullanılabilir. Ancak gündelik kullanım dışında bir gece davet için şal seçilecek ise boyun bölgesini rahatça saran ve abiye modelini ortaya çıkan modeller üzerinde durulmalıdır.

Siyah Abiyeye Hangi Renk Şal Seçilmeli?

Siyah renkli tesettür elbiselerde kombin yapılırken pek çok detaya dikkat edilmelidir. Bu detaylar arasında mutlaka şal uyumuna bakılmalıdır. Öncelikle siyah renk gerçekten de ağır ve güzel bir renktir. Bu nedenle şal seçimi de koyu olmamalıdır. Yani lacivert bir şal seçimi yapmak, gerçekten çok kötü bir görünümü ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle şal seçimi genelde saks mavisi, fuşya ya da turuncu gibi açık renklerden oluşabilir. Aynı durum ayakkabılar için de geçerlidir. Güçlü bir renk olan siyahın abiyelerde güzel durduğunu ancak doğru şal seçiminin yapılması gerektiğini unutmamalısınız.

Gri Abiyeye Hangi Renk Şal Seçilmeli?

Gri rengi aslında her dönem tesettür modasının favori renklerinden biri olmuştur. Bu nedenle abiye ile şal uyumu nasıl olmalı sorusuyla ilgili de çok güzel örnekleri ortaya çıkarmaktadır. Öncelikle kendi arasında da tonlara ayrılan gri renge en güzel kombin rengi pudra pembesidir. Şal seçiminde de pudra pembe rengini tercih ederek güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Gri renk üzerine yine gri şal da kullanılabilir ancak şalın daha koyu renkte olması, kombinin güzel durmasını sağlayacaktır.

Bordo Abiyeye Hangi Renk Şal Seçilmeli?

Bordo renk abiye kullanımı aslında yaz ve kış aylarında bayanların vazgeçemediği tercihler arasındadır. Bununla birlikte kombinleme konusunda bazen zorluk yaşanabilir. O halde abiye ile şal uyumu nasıl olmalı konusunda daha resmi bir görünüme ulaşmak için siyah şal kullanabilirsiniz. Bununla beraber gri ya da mavi renkler ile daha spor bir görünüme kavuşabilirsiniz. Asıl önemli olan durum, bordo rengini çok boğuk bir hale getirmeden ona yakın tonlarda şal kombini yapmaktır. Koyu sarı bir şalın da bordonun üzerinde çok güzel duracağı unutulmamalıdır.

Mor Abiyeye Hangi Renk Şal Giyilir?

Son derece iddialı bir renk olan mor, abiyelerde çok şık durmaktadır. Kırmızı gibi ateşin bir rengi olduğu için kombin yaparken dikkatli olunmalıdır. Mor rengine en iyi kombinler bej ve sarı tonlarıdır. Kış aylarında bu kombin çokça tercih edilirken açık sarı ve gri şal kombini de rahatlıkla yapılmaktadır. Aynı şekilde açık mor renkteki şalların da bu renk ile uyum sağlayacağı bilinmelidir.

Bebe Mavisi Abiyeye Hangi Renk Şal Giyilir?

Bebe mavisi son zamanlarda rağbet gören ve özellikle de abiyelerde çok şık duran bir renktir. Sadece özel gün ve gecelerde tercih edilebilen bebe mavisi abiye üzerine şal seçimi önemlidir. Bu süreçte açık gri tonlarla birleştirilen renkler tercih edilebilir. Ya da açık pempe bir şal ile kombin yapabilirsiniz. Oldukça güzel ve sade bir renk olduğu için abiye ile şal uyumu nasıl olmalı araştırması yaparken ağır renkli kombinlerden uzak durmanız yeterlidir.

Lacivert Abiyeye Hangi Renk Şal Giyilir?

Tıpkı siyah gibi ağır ve dolgun bir renk olan lacivert, özel günlerde abiyeler için tercih edilebilecek en güzel renklerdendir. Bu renk abiyeler üzerine siyah şalların kullanılmaması gerekir. Kullanılacaksa bile ağır renklerin tonlarını düşünerek farklı kombinler de yapılmalıdır. Lacivert abiyeye gelende açık mavi ya da açık pembe tonlarında şal seçimi çok daha uygundur.

Pudra Abiyeye Hangi Renk Şal Seçilir?

Özel günlerde tercih edilebilecek pudra rengine özel şal seçimi yapılmalıdır. Yaz aylarının vazgeçilmez rengi olan pudra abiyelerde gri renkli şallar çok güzel durmaktadır. Ya da koyu pembe ya da abiye ile aynı renkteki bir pudra şal gerçekten de harika bir görünüm ortaya çıkarabilir. Gündelik kullanımlara uygun olmayan pudra abiyelerde aynı zamanda aksesuar seçimi de dikkatli yapılmalıdır.

Fuşya Abiyeye Hangi Renk Şal Seçilir?

Tesettürde son derece önemli bir yeri olan fuşya rengi uzun zamandır farklı kombinler ile bayanların daha güzel görünmelerini sağlamaktadır. Öncelikle fuşya abiye ile şal uyumu nasıl olmalı sorusuna verilecek en güzel yanıt, siyah renkli şal seçmektir. Muhteşem bir görünüm sunacak olan siyah şalın yanı sıra ten rengi bir şal da tercih edilebilir.

 

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: