Tesettür Abiye Elbiseler Nasıl Saklanır?

Çok sık giyilmediği için abiye kıyafetlerin saklanması çok büyük bir önem taşır. Son derece yüksek fiyatlara satıldığı için abiye kıyafetlerin korunması çok önemlidir. Peki, abiye kıyafetler nasıl korunur ve nasıl saklanır? Özel günlerin en değerli hatıraları olan abiye kıyafetlerin saklanması konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de nemden kesinlikle korunmasıdır. Bu nedenle bu tip kıyafetler kesinlikle rutubet olan odalardan uzak tutulmalıdır.

Yine abiye kıyafetlerin kumaşlarının buruşmaya son derece uygun olması ve zor ütülenmesi nedeni ile elbisenin buruşmasını engelleyecek genişliğe sahip bir alanda askıda saklanması gerekir. Askıya takılmadan elbisenin saklanması durumunda hem elbise çok fazla buruşacak hem de kat yerleri uzun süre kullanılmaması durumunda elbisenizin daha kısa sürede daha fazla yıpranmasına neden olacaktır. Yine askıdan alıp giymek yerine elbiseyi açmak için uzun süre ütüleme işlemi ile uğraşacağınız için aynı zamanda gereksiz yere bir zaman kaybı da yaşanacaktır.

Bu konuda en zoru da uzun abiye elbise modelleri için gerekli yüksekliğe sahip bir askı alanının bulunmasıdır. Eğer dolabınızda böyle bir bölüm bulunmuyorsa elbisenin etek kısımlarının buruşmaması adına elbisenin dolap dışına asılması daha doğru olacaktır. Elbiseyi askıya astıktan sonra elbise ile beraber koruyucu kılıfa takmanız elbisenizin daha iyi şekilde saklanmasını sağlar. Yine kirli kıyafetlerin bu kir ile saklanması durumunda sonradan kir içine işleyeceği için temizliği zor olacağı için önce kuru temizleme yaptırılması ve ardından saklanması gerekmektedir.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: