Kısa Boylu Olan Kadınlar için Tesettür Kombini

Kısa Boylu Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli Nelere Dikkat Etmelidir?

Öncelikle kısa boylu, minyon hanımefendi dediğimizde akla ne kazanç? Bu tabire uyan bayanlar 1.60 cm ve altındaki bayanlara minyon bayanlar denmektedir. Boyunuzun kısa olmasından dolayı depresyona girmenize lüzum yok. Vücudunuzu içten tanımlayıp proporsiyonunuzu bildiğiniz sürece mükemmel bir seziş oluşturmanıza hiçbir sebep yok.


Pabuç seçimi

Bilekten bağlamalı olan ayakkabılardan şüphesiz uzaktan durmalısınız. Zaten but boyunuz kısa bu sizi daha da kısa gösterir. Topuklu ayakkabılardan bahsedecek olursa platform değilde  stiletto da seçimi yapmalısınz. Platform giyerek çevrenize boyunuzun kısa ve uzatmaya calışıyormuş havasını verirsiniz. Stilettoyu seçim ederek çok iyi bir görünüme kavuşabilirsiniz. Eğer topuklu ayakkabılar size kadar değilse düz ve ucu sivri ayakkabıları seçim edebilirsiniz. Böyleliklede uzun gözükmeyi sağlarsınız.

Elbise giyimi

Uzun elbiseler boyunuzu tekrar tekrar olduğunuzdan daha uzun göstermektedir. Yatay çizgiler değil de uzunlamasına uzanan çizgileri tercih etmelisiniz. Vücudunuza yapışan karoser hatlarınızı belirlenmiş eden kıyafetlerde sizi daha uzun gösterebilir.


Pantolon Seçimi

En uygunu üçgenin taban olmayan kenarı bileğinin aşağıda biten kesimlerdir. İspanyol paça pantolon giyeceğiniz zamanda topuklu ayakkabınızın topuğunun gözükmemesine uyarı etmeniz gerekmektedir.

Etek tercih

Yüksek belirli etekler vazgeçilmeziniz olmalıdır. Kilonuzla modeli dengelemeniz lazım kötü bir görüntü oluşturabilir uyarı edilmezse. Çoğunlukla kısa boylu bayanlar uzun maksi etekten uzak durmaktadır. Bu şart yanlıştır. Eteğinizle içten ayakkabıyı seçtiğiniz zaman olduğundan uzun gözükürsünüz.

Uzun düz astarlı eteklerde hem sizi uzun hamda kilolarınızı saklamanıza tezgâhtar olur.

Monokrom tarz yani tamamen tek renk giyinerekte uzun gözükebilirsiniz. En fazla gri, saks mavisi, nude gibi renkle sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Seçeceğiniz eteğin başörtünüze cildinize uyumu da oldukça önemlidir. Giymek istediğiniz eteğin desenleri de önemli büyük güllü dallı modeller size kadar yok. Giyinmeniz gereken sık ve küçük desenlerden oluşmuş modeller olmalıdır.


4.Aksesuar ve Çanta Seçimi

Bildiğimiz gibi çanta tüm bayanların vazgeçilmezidir. Kısa boylu bayanlar iri iri çantalar takmamalıdır. Sırt çantası ufak ya da boydan çapraz çantaları seçim etmelisiniz. Bu çantayla ufak top küpeler takarak şıklığı yakalayabilirsiniz. Kolye olarak ta boyna yapışan kolyelerden değilde uzun sallanan kolyeleri tercih etmelisiniz. Hem gösterişli saatlerde her daim kolay ulaşabileceğiniz yerlerde olmalıdır.

 

5.Renk seçimi

Bayanlar genelde koyu rengin daha zarif gözüktüğünü düşünmektedir. Bu akıl doğrusu fazla doğru bir tespittir. Açık renkler yerine daha koyu renkler tercih edilmelidir. Siyah asilliği elden bırakmamaktadır.

6.Kemer Seçimi

Kemer seçerken çok uyarı edilmelidir. Kısa boylu bir bayanı uzun göstereceği yerde ortadan ikiye bölebilir. Yanlış boyda kemer ya da kemer modelinin yanlış olması sorun yaratabilir. Minyon bayanlar genellikle ince kemerleri tercih etmelidir. Ayrıca giydiğiniz elbise gömlek kazak gibi her parçanın yakası çok önemlidir. U ve V yaka kesimler sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Boyunuzun uzun ya da kısa olması manâlı değil siz kendinizi kaç cm görüyorsanız o boydasınızdır.

 

Kısa Boylu Olan Kadınlar için Tesettür Kombinleri 2019

 

 

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen:

Yorumlar:4    Kimler Yorum yapmış:   Ziyaretçi   4   Kayıtlı üye   0

 1. Betül

  Çok güzel modeller var teşekkürler paylaşım için

 2. Zehra

  Tesettür kombinlerinin hepsi birbirinden güzel. Çok beğendim

 3. Esma

  Bej renkli kombin 👌🏻👍🏻

 4. Hazal

  Kısa boyluyum ama kemer vazgeçilmezim kalın kemer takıyordum belki boyum daha kısa görünüyordu evet bundan sonra ince kemer kullanmaya dikkat edeceğim.