Her Yaşa Uygun Feraceler

Bu pantolon bu gömleğe uygun mu ? Bunları giyersem hangi ayakkabımı giyeceğim ben ? Eyvah! Pembe şalım hala kurumamış.. Ne zaman dışarı çıkmaya kalksak, çaresizlik içinde tekrar ettiğimiz sorular bunlar. Peki ya kurtulus yok mu bu sorulardan ? Tabii ki var! Ekmek almaya giderken bile bir kombin yapmaya ugraşıyoruz, oysa ki kolayı var. Feraceler!

Kurtarıcı, tek parça, sade ve hoş 🙂 Renk renk şal ve ayakkabılarımızla kolayca evden çıkmaya yardımcı oluyor kendileri.. Doğru model ve renk uyumu da , daha zarif gözükmenize ortam sağlar. Pekii, feracenin faydalarından bahsettik, biraz da modellerinden bahsedelim! Genç kesim genellikle salaş ve kemerli olan modelleri tercih ediyor.

İlk zamanlarda dışarı çıkıp ferace aradığımda hep koyu renk söylenirdi bana, lacivert ve siyah var derlerdi. Bu cevap benim gibi pembeler, maviler, turuncular ve morlar gibi renkleri seven biri için oldukça üzücü. Lakin bu işin bir de internet tarafi var. Son zamanlarda oldukça çeşiti bol ve bütçeye uygun tesettür markaları ortaya çıktı, bu da renk sıkıntısını ortadan kaldırmakla birlikte model olarak da insanın aradığını bulmaya kolayca yardımcı oluyor. İyi de bu çeşitlilikten sadece genç kesim yararlanmıyor ki! Evet, doğru. Annelerimiz, ablalarımızda kullanıyor bu ürünleri. Tabii orta yaş kesimin tercihleri biraz daha farklı oluyor. Nedir bunlar? Mesela, yarasa kol feraceler vücut hatlarını belli etmez. Ama insanı kilolu da göstermez. Ben kilomu gizleyeceğim diye kıyafetlerin içinde kaybolmaktansa, kaybolmadan, çokta ortaya çıkarmadan (Kıyafetlerimizin içinden bedenimiz firlayıp, “Ben burdayımm!” demeden.) kendimize yakışanı bulmak mümkün.

Bunların yanı sıra, yüruyüş alanı olan bir sitede oturuyorsanız oldukça rahat ve spor kesimli ferace modelleri de mevcut. Hatta sadece spor değil, bir nişan, toplantı veya günlük yaşantınız için gerekli şıklıkta aradığınızı bulmak mümkün. İlle de düğüne gideceğim, nişana gideceğim diye de hayalinizdeki abiye elbiseyi saatlerce aramaya gerek yok. Göğüs, kol ve kemer bölümlerindeki işleme, abartıya kaçılmamış bir kaç taş detayı sevdiğiniz bir renkle bütünleştiği zaman, kolaylıkla gideceğiniz mekana uyum sağlamanıza yardımcı olacaktır. Günlük hayatta sadelik ve farklı kesim bir feraceyse sizin kurtarıcınız olmaya hazır olacaktır. Spor, yürüyüş veya markete gitmek gibi aktivitelerde de fermuar ve kapşonlu ferace modelleri oldukça uygundur. Tek parça sadece kolaylık sağlamaz, kendinize yakışanı ve ortama yakışan modellerden bir tanesini kendinize kaptığınızda hoş bir görüntüye de sahip olabilirsiniz :))

 

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen:

Yorumlar:2    Kimler Yorum yapmış:   Ziyaretçi   2   Kayıtlı üye   0

  1. Lale

    Karar veremedim hepsi çok iyi ama Pembeee : )

  2. Öznur

    Kendime uygun feraceyi buldum 😀