Ferace Nasıl Kombinlenir ?

Feraceler, tesettür giyimdeki en önemli detaylardandır. Ayrıca tesettür konsepti için üretilen bu kıyafetlerle ilgili ferace nasıl kombinlenir sorusu bayanların araştırdığı en önemli konulardan biri haline gelmiştir. Bu kıyafet, vücudu boydan kapatan ve bol yapısı ile dikkat çeken bir ürün olmasıyla beraber tasarımcıların da dikkatini çektiği için yepyeni tasarımlarla karşımıza çıkabiliyor. O halde ferace alışverişi yapmadan önce kumaşın kesim, renk ve desen özelliklerine göre tercih yapılması gerekmektedir.

Ferace Kombini Nasıl Olmalı?

Ayakkabı, aksesuar ve kıyafetlerden oluşan ferace kombini aynı zamanda kadınları en şık gösteren detaylardan biridir. Gerçekten özgün bir tarz oluşturmak isteyenler tesettür giyimde bazı faktörlere dikkat etmelidir. Bu kapsamda gerek gündelik kullanımlarda gerekse özel gün ve gecelerde ferace nasıl kombinlenir sorusunun yanıtına göre hareket edilmelidir. Her tarza uygun olarak kombin yapılabilen feracelerde özel bir davete gidilecekse boncuklu, taş, pul payetli ve işlemeli feraceler kullanılabilir. Çünkü parlak renkli bir ferace herkes tarafından dikkat çekecek ve şıklığınızı da ortaya çıkaracaktır.

Tercih edilecek renge göre kombin yapılacağı bilinmelidir. Örneğin pembe bir ferace ile yapılacak şal kombini yine açık renkli olmalıdır. Özel günlerde biraz daha resmiyet arayanlar ise koyu renk tonuna sahip olan kıyafet ve modelleri tercih edebilir.

Ferace ve Ayakkabı Kombini

Ferace ile ayakkabı kombini yapmak isteyen hanımlar kesinlikle yüksek topuklu bir ayakkabı tercih etmemelidir. Çünkü bu tür ayakkabılar zaten tesettür giyimi çok anlamsız bir hale getirecektir. Ek olarak ayakkabı seçiminde daha düz ve sade renkler kullanabilirsiniz.

Ferace ve Şal Kombini

Ferace ile baş örtüsü kombini yaparken elbette kıyafetin rengine göre hareket edilmelidir. Günümüzde birbirinden farklı renk ve modeller olduğu için bayanların bu konuda tercih edeceği alternatif sayısı fazladır. Koyu renkli bir elbise üzerine açık renkli şal ya da eşarp tercih edilebilir. Sıcak yaz aylarında ise genelde açık renkli ferace kullanıldığı için yine açık renkli şallar çok güzel duracaktır. O halde ferace nasıl kombinlenir araştırması yapan hanımlar öncelikle kendi tarzını yakalamalı ve çok güzel renk seçeneklerinden yararlanmalıdır.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen:

Yorumlar:4    Kimler Yorum yapmış:   Ziyaretçi   4   Kayıtlı üye   0

 1. Selin

  Çoğu zaman kafa karışıklığı yaşıyoruz bu konuda makalenizi okudum bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

  • Esra

   @Selin Bende öyle burada yazılanlar işimize yarayacak

 2. Şeyma

  Ferace, şal ve ayakkabı kombini yaparken bazen çok uyumsuz giyindiğimi farkediyordum.
  Böylesine bilgilendirilmeye pek çoğumuzun ihtiyacı vardı

 3. Deniz

  Koyu renkli bir elbise üzerine açık renkli şal ya da eşarp tercih edilebilir yazıyor ben bugüne kadar koyu renkli giyinip koyu renkli eşarp takıyordum bundan sonra açık renk giyinmeye çalışıcam sevmesemde 😁