Eşarp Bağlama Yöntemleri

Açık bayanlar için nasıl ki saçları kıyafetlerini tamamlayan en önemli detaylardan biri olarak kabul ediliyorsa tesettürlü bayanlar için de bu detay kesinlikle başörtüsüdür. Başörtüsü hem renk ve desen olarak giyilen kıyafeti tamamlamalı hem de giyilen kıyafete uygun olarak bağlanmalıdır. Örneğin spor giyinen bir bayan asla bu kıyafetin üstüne ağır ipek başörtüsü modelleri tercih etmemelidir.

Yine başörtüsünün kendisi kadar nasıl bağlandığı da önemlidir. Bir süre sonra zaten kişi düzenli olarak başörtüsü taktığı için hem tüm başörtüsü bağlama yöntemleri hakkında bilgi sahibi olacak hem de başörtüsünü bağlama yeteneği gelişerek daha kısa sürede bağlamaya başlayacaktır. Eşarp bağlama yöntemleri tercih edilirken kişinin yüz hatları da hangi yöntemin seçileceği konusunda belirleyici olmaktadır. Yani tesettürlü bayanın yüzü zaten çok uzunsa yukarıdan bağlama yöntemleri yüzün daha da uzun görünmesini sağlayacağı için tercih edilmemelidir.

Yüzü toplu olan bayanlar ise mümkün olduğunca yüzü uzun göstererek bu kusurlarını kapatmak isterlerse ise mutlaka yukarıdan yapılan başörtü bağlama yöntemleri tercih etmelidirler. Yine kare yüz hattına sahip olan bayanların da başörtülerini boynun altından geçirmek yerine yüzüne sarmaları daha yuvarlak bir görünüme kavuşturmaları mümkündür. Boynun altından geçirerek eşarbı arkada bağlamak genelde çok daha uzun süre bozulmadan korunabildiği için daha fazla tercih edilmektedir. Yine eşarbın altına bone takılması hem eşarbın kaymasını engellemekte hem de saçların görünmesini engellemektedir.Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen:

Yorumlar:4    Kimler Yorum yapmış:   Ziyaretçi   4   Kayıtlı üye   0

 1. Asya

  Videolar çok işime yaradı teşekkür ederim 😊

 2. Elif

  Bu videolarla deneyip yapmak çok güzel işe yaradı gerçekten

 3. Zümrüt

  Videoları açıp deniyorum onlar kadar güzel olmasada olacak gibi 😄

 4. İnci

  Yeni kapandım daha acemiyim eşarp bağlama konusunda artık bu videolara bakıp bakıp öğrenicem ☺