Büyük Beden Tesettür Giyim Modelleri

Tesettür giyimde büyük bedenler için de birbirinden farklı seçenekler vardır. Bu yüzden tercih aşamasında dikkat etmek gerekir. Çünkü büyük beden tesettür giyim modellerini genelde bel ve basen bölgesinde fazla kilosu olan bayanlar seçmektedir. Asıl amaç, fazla kiloları kapatmak ve geniş kalıplı modellerden yararlanmaktır.

Bayanlar büyük bedenli tesettür giyimde vücut hatlarını ortaya çıkarmayacak modelleri seçmelidir. Ayrıca fazla detaylı olan modeller de kiloları tamamen kapatmaktadır. Ancak aşırı süs ve detayı bulunan modellerden uzak durulmalıdır. Hanımlar vücut ölçülerine göre büyük beden kıyafetlerden yararlanmalıdır.

Tesettür Giyimde Basenler Nasıl Gizlenir?

Büyük bedenli tesettür giyimde asıl önemli olan durum, basenleri gizlemektir. Bu yüzden basen dışındaki bölgelerin dikkat çekmesi önemlidir. Basen kısmı geniş olan bayanlar, üst kısımları dar olan modelleri tercih edebilir. Ek olarak basen üst kısımlarında aksesuarlar kullanarak basenlerin dikkat çekmesini engelleyebilirsiniz.

Basenleri gizlemek isteyen bayanlar ayrıca çok açık renkler kullanmamalıdır. Genelde koyu renkli büyük beden tesettür giyim modelleri arasından seçim yapılarak göz yanılmaları engellenmelidir. Bu süreçte küçük desenli modeller de göz yanılmasına neden olmaktadır. Sonuç olarak vücut hatlarının daha geniş görünmesini, estetik açıdan güzel olmayan görünümleri beraberinde getirecektir. O halde bel ya da basen bölgesinde fazla kilosu olan hanımların desenli modeller kullanmaması gerekir.

Tesettür Giyimde Büyük Beden Giyim Alışverişi

Günümüzde artık internet üzerinden kıyafet alışverişi yapılmaktadır. Ancak bayanlar bu konuda dikkatli olmalıdır. Çünkü tesettür giyimde büyük model ararken satın alınan kıyafetlerin vücut ölçüleri hatalı olabilir. Yani seçerek aldığınız ürünün ölçüleri, sizin vücut ölçünüzle uyuşmayabilir. O halde mağazadan büyük beden tesettür giyim tercihi yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Büyük beden giyimde kombinler de önemlidir. Tesettür giyim zaten çok rahat kombin edilebilen bir kategoridir. Bu yüzden büyük bedene sahip olan hanımların öncelikle renk seçimine dikkat etmesi gerekir. Asimetrik desenli ve enine çizgili desenli kıyafetler sizi her zaman kilolu göstereceği için kombinlerde koyu renkli kıyafetler tercih edebilirsiniz. Gömlek seçerken de uç kısmı kesilmiş olan türlerden uzak durmanızda yarar var.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen:

Yorumlar:9    Kimler Yorum yapmış:   Ziyaretçi   9   Kayıtlı üye   0

 1. Necmiye

  Büyük beden elbise bulmak oldukça zor.Hem renk hem model seçeneğiniz oldukça fazla

 2. Semra

  Sipariş vermek istiyorum

 3. Ayten

  Pembe elbiseyi kuzenim istiyor

 4. Lütfiye

  Mürdüm elbise dikkatimi çekti

 5. Günseli

  Asimetrik desenli ve enine çizgili tercih etmememiz gerektiği halde sadeliği sevmediğim için çizgili desenli kıyafetler alıyordum.Bu yazıyı okuduktan sonra sadeliğe yöneleceğim.

  • Lara

   @Günseli Karnım büyümeye başladı artık bende hamile elbisesi sipariş vermek istiyorum 🤰🏻

 6. Özge

  Sanırım burada aradığımı bulucam. 😄

 7. Meva

  Kilolu olduğum için malesef alışveriş yapmak benim için eziyet inşallah burada aradığımı bulucam

 8. Meltem

  Arkadaşımın tavsiyesiyle bu sayfanın ürünlerine bakmamı istedi. Büyük beden kıyafet bulmakta çok zorlanıyorum. Çeşidiniz çok fazla hem sade hem şık kombinler ve elbiseleriniz var 😍